• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GKS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GKS. Jeżeli chcesz otworzyć plik GKS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GKS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Graphical Kernel System Fle International Organization for Standardization

Co to jest plik GKS?

Format plików grafiki wektorowej zdefiniowany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO) w 1977 r. Zawiera dane graficzne 2D lub 3D używane do wykresów lub innych działek. Zaprojektowany jako wieloplatformowy format grafiki.

Format GKS był używany przez US Geological Survey, a także niektóre produkty oprogramowania w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Teraz jest to przestarzały format plików.

Jak otworzyć plik GKS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GKS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GKS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GKS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GKS

Inne problemy z plikiem GKS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GKS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GKS:

  • plik GKS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GKS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GKS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik