• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GITIGNORE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GITIGNORE. Jeżeli chcesz otworzyć plik GITIGNORE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GITIGNORE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Git Ignore Format Git

Co to jest plik GITIGNORE?

Plik używany przez Git, system kontroli wersji używany do przechowywania kodu źródłowego. Zawiera listę plików, które nie powinny być przekazywane do repozytorium kodu źródłowego Git. Często używane do pomijania plików tekstowych (binarnych), plików systemu operacyjnego (plików eG, .DS_STORE i Thumbs.Db) oraz plików tymczasowych z repozytorium.

Pliki GITIGNORE mogą być tworzone dla każdej podprogramu w strukturze katalogu projektu, tak aby reguły miały zastosowanie do tej ścieżki.

Pliki GITIGNORE są przechowywane w formacie zwykłego tekstu i można je edytować za pomocą edytora tekstu.

Jak otworzyć plik GITIGNORE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GITIGNORE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GITIGNORE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GITIGNORE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GITIGNORE

Inne problemy z plikiem GITIGNORE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GITIGNORE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GITIGNORE:

  • plik GITIGNORE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GITIGNORE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GITIGNORE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik