• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GEN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GEN. Jeżeli chcesz otworzyć plik GEN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GEN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Ventura Publisher Generated Text Format N/A

Co to jest plik GEN?

Gra ROM używana przez emulatory Sega Genesis / Megadrive. Zapisuje kopię zawartości oryginalnego wkładu do gry i umożliwia grę na grę na komputerze z dołączonym oprogramowaniem do emulacji, na przykład Kega Fusion lub Genesis Plus.

Rozszerzenie pliku GEN jest możliwe do wymiany z rozszerzeniami plików .SMD i .BIN, które są również używane w ROMach Sega Genesis. Ponieważ rozszerzenie pliku ".Bin" jest używane w przypadku wielu różnych skojarzeń plików, czasami preferowane są rozszerzenia ".sd" i ".Gen".

Jak otworzyć plik GEN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GEN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GEN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GEN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GEN

Inne problemy z plikiem GEN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GEN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GEN:

  • plik GEN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GEN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GEN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik