• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GEDCOM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GEDCOM. Jeżeli chcesz otworzyć plik GEDCOM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GEDCOM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GEDCOM Genealogy Format N/A

Co to jest plik GEDCOM?

Plik genealogiczny sformatowany przy użyciu standardu GEDCOM (GEnealogical Data Communication). Zawiera dane genealogiczne, takie jak drzewo genealogiczne i informacje o osobach w drzewie genealogicznym. Zapisano w formacie tekstowym.

Pliki GEDCOM zwykle korzystają z rozszerzenia .GED.

Jak otworzyć plik GEDCOM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GEDCOM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GEDCOM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GEDCOM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GEDCOM

Inne problemy z plikiem GEDCOM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GEDCOM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GEDCOM:

  • plik GEDCOM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GEDCOM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GEDCOM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik