• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GCZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GCZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik GCZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GCZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Compressed GameCube/Wii ROM N/A

Co to jest plik GCZ?

Plik gry Nintendo GameCube lub Nintendo Wii zapisany jako obraz dysku skompresowanego. Zawiera kopię danych z dysku gry, ale kompresuje ją, aby zaoszczędzić miejsce na dysku. Podobnie do pliku .GCM, z wyjątkiem tego, że jest ono skompresowane. Można tworzyć i otwierać za pomocą emulatora Dolphin.

Jak otworzyć plik GCZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GCZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GCZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GCZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GCZ

Inne problemy z plikiem GCZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GCZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GCZ:

  • plik GCZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GCZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GCZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku GCZ
GCZ do ISO