• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GCF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GCF. Jeżeli chcesz otworzyć plik GCF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GCF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Steam Client Grid Cache Format Valve

Co to jest plik GCF?

Plik pamięci podręcznej używany przez oprogramowanie do dystrybucji gier Steam firmy Valve. Zawiera wirtualny system plików, który może obejmować fragmenty plików, metadane, sumy kontrolne i inne informacje o grze. Służy do przechowywania pobranych gier i aktualizacji gier z usługi dystrybucji zaworu.

GCF był początkowo krótki do "pliku pamięci podręcznej w siatce", ale teraz oznacza "plik pamięci podręcznej gry". Jest to format służący do przechowywania oficjalnych gier zintegrowanych z systemem Steam i pobierania oficjalnych treści. Pliki GCF nie powinny być zmieniane ręcznie przez użytkownika.

Valve wydał w maju wersję Steam w wersji Mac.

Jak otworzyć plik GCF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GCF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GCF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GCF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GCF

Inne problemy z plikiem GCF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GCF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GCF:

  • plik GCF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GCF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GCF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik