• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GADGET

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GADGET. Jeżeli chcesz otworzyć plik GADGET, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GADGET

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Sidebar Gadget Format Microsoft

Co to jest plik GADGET?

Plik GADGET to mały program działający na pasku bocznym Windows Vista lub Windows 7. Przechowuje kilka plików internetowych w formacie archiwum ZIP i może zawierać pliki HTML, .CSS, .JS, a także inne pliki internetowe. Pliki GADGET są używane do małych programów, takich jak kanały informacyjne, narzędzia wyszukiwania, narzędzia systemowe i małe gry.

Inne gadżety to gadżety sieciowe i gadżety SideShow. Gadżety internetowe można umieszczać na stronach internetowych, a gadżety SideShow działają na telefonach komórkowych, cyfrowych ramkach graficznych i innych urządzeniach.

Jeśli zainstalujesz gadżet Windows na poziomie użytkownika, pliki instalacyjne są umieszczone w następującym katalogu:

[użytkownik] AppDataLocalMicrosoftWindows SidebarGadgets

Domyślne gadżety Windows są instalowane w następujących katalogach:

C: Programy FilesWindows SidebarShared Gadżety

C: Program FilesWindows SidebarGadgets

Poprzednio gadżety można było pobrać z Galerii usługi Windows Live, ale firma Microsoft przerwała usługę galerii.

Ponieważ pliki GADGET są przechowywane w formacie .ZIP, można zmienić ich rozszerzenie na ".Zip" i otworzyć je za pomocą dowolnego narzędzia do dekompresji kompatybilnego z Zip.

Jak otworzyć plik GADGET?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GADGET jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GADGET z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GADGET którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GADGET

Inne problemy z plikiem GADGET

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GADGET nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GADGET:

  • plik GADGET którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GADGET z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GADGET nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik