• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FX. Jeżeli chcesz otworzyć plik FX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DirectX D3DXEffect Object Format Microsoft

Co to jest plik FX?

Plik efektów utworzony dla Direct3D, czyli części systemu Microsoft DirectX służącego do definiowania wyglądu obiektów 3D. Zawiera proste właściwości tekstowe, podzielone na trzy sekcje: zmienne, funkcje i techniki. Napisany przy użyciu wysokiej jakości oprogramowania Shader Language firmy Microsoft (zobacz także pliki .HLSL).

Pliki FX służą do określania tekstury, parametrów oświetlenia, cieniowania, właściwości renderowania i innych efektów.

Technologia Direct3D jest używana tylko w programach Windows.

Jak otworzyć plik FX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FX

Inne problemy z plikiem FX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FX:

  • plik FX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik