• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FPBF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FPBF. Jeżeli chcesz otworzyć plik FPBF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FPBF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Mac OS X Finder Burnable Backup Archive Apple

Co to jest plik FPBF?

Folder zawierający pliki lub aliasy plików, które mają być spalone jako dysk CD lub DVD z danymi. Służy do przechowywania danych, które będą spopielane na jeden lub więcej dysków. Mogą być tworzone począwszy od systemu Mac OS X 10.4 lub nowszego i zazwyczaj pojawiają się na pulpicie.

Aby utworzyć folder nagrywania w systemie Mac OS X, kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierz z menu kontekstowego "Nowy folder nagrywania". Możesz także wybrać "Nowy folder nagrywania" z menu Plik Findera.

Po utworzeniu folderu wypalania można przeciągać do niego pliki i foldery. Całkowity rozmiar folderu pojawi się w dolnej części okna. Gdy jesteś gotowy, aby nagrać zawartość folderu na dysk, włóż płytę CD lub DVD i kliknij przycisk Nagraj w prawym górnym rogu okna.

Komputery Apple nie zawierają już napędu DVD. Z tego powodu pliki FPBF są rzadziej używane niż w poprzednich modelach komputerowych, które zawierają napęd dyskowy.

Jak otworzyć plik FPBF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FPBF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FPBF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FPBF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FPBF

Inne problemy z plikiem FPBF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FPBF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FPBF:

  • plik FPBF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FPBF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FPBF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik