• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FOT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FOT. Jeżeli chcesz otworzyć plik FOT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FOT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Font Resource Format N/A

Co to jest plik FOT?

Plik czcionek używany przez system Windows i aplikacje obsługujące czcionki TrueType (pliki .TTF). Zawiera informacje o czcionce i służy do instalowania i konfigurowania skojarzonej czcionki TrueType. Często używane przez instalatorów aplikacji podczas instalowania czcionek.

Pliki FOT są używane podczas instalacji "osadzonych czcionek" w systemie Windows. Czcionki wbudowane umożliwiają przesyłanie czcionek między komputerami i wymaganie pliku zasobów czcionek FOT oprócz czcionki TrueType. Plik FOT zawiera informacje, które system Windows musi rozpoznać i zainstalować czcionkę. System Windows API zawiera funkcję zwaną CreateScalableFontResource, która może być użyta do tworzenia plików FOT.

Jak otworzyć plik FOT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FOT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FOT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FOT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FOT

Inne problemy z plikiem FOT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FOT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FOT:

  • plik FOT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FOT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FOT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik