• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FOL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FOL. Jeżeli chcesz otworzyć plik FOL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FOL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PFS First Choice Database Format SoftKey

Co to jest plik FOL?

Plik bazy danych stworzony przez Personal Fileing System (PFS) First Choice, program bazujący na DOS'ie, opracowany we wcześniejszych wersjach systemu Windows, służący do tworzenia baz danych z płaskimi plikami. Zawiera dane przechowywane w zbiorze pól z ich typami i wartościami. Służy do przechowywania i przeszukiwania różnych typów danych oraz tworzenia raportów.

Pliki FOL są bardzo rzadkie i nie są już obsługiwane. Mogą być konwertowane na użyteczne formaty danych przy użyciu FirstOut lub first2html. PFS First Choice uważał porzucone oprogramowanie.

Jak otworzyć plik FOL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FOL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FOL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FOL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FOL

Inne problemy z plikiem FOL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FOL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FOL:

  • plik FOL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FOL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FOL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik