• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FNT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FNT. Jeżeli chcesz otworzyć plik FNT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FNT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Font Format N/A

Co to jest plik FNT?

Plik FNT to plik czcionek używany przez system operacyjny Windows i często zapisywany w katalogu czcionek systemowych. Zapisuje rodzajową czcionkę i może zawierać grafiki wektorowe i rastrowych. Pliki FNT zostały w większości zastąpione czcionkami TrueType (.TTF) i OpenType (.OTF).

Jak otworzyć plik FNT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FNT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FNT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FNT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FNT

Inne problemy z plikiem FNT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FNT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FNT:

  • plik FNT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FNT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FNT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik