• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FDX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FDX. Jeżeli chcesz otworzyć plik FDX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FDX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Final Draft XML Document Format Final Draft

Co to jest plik FDX?

Dokument utworzony przez Final Draft, program służący do pisania scenariuszy filmowych, epizodów telewizyjnych i scenicznych. Zawiera tekst dokumentu, formatowanie strony i notatki skryptowe. Przechowywany w formacie XML dla przenośności.

Ostateczne projekty dokumentów można wydrukować na kartach indeksowych lub nawigować po scenie, korzystając z funkcji Scene View i Scene Navigator.

Jak otworzyć plik FDX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FDX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FDX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FDX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FDX

Inne problemy z plikiem FDX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FDX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FDX:

  • plik FDX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FDX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FDX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik