• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FASTA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FASTA. Jeżeli chcesz otworzyć plik FASTA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FASTA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
FASTA Format DNA And Protein Sequence Alignment N/A

Co to jest plik FASTA?

Format danych naukowych stosowany do przechowywania sekwencji kwasów nukleinowych (takich jak sekwencje DNA) lub sekwencji białkowych. Może zawierać wiele sekwencji i dlatego jest czasami określany jako format bazy danych FASTA. Można przeglądać i analizować przy użyciu oprogramowania do analizy DNA.

Pliki FASTA często zaczynają się linią nagłówkową, która może zawierać komentarze lub inne informacje. Reszta pliku zawiera dane sekwencyjne. Każda sekwencja zaczyna się od symbolu ">", po którym następuje nazwa sekwencji. Reszta linii opisuje sekwencję, a pozostałe wiersze zawierają samą sekwencję.

Jak otworzyć plik FASTA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FASTA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FASTA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FASTA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FASTA

Inne problemy z plikiem FASTA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FASTA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FASTA:

  • plik FASTA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FASTA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FASTA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik