• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EVTX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EVTX. Jeżeli chcesz otworzyć plik EVTX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EVTX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Vista, Windows 7, Windows 8 Event Log Format Microsoft

Co to jest plik EVTX?

Plik dziennika utworzony przez przeglądarkę zdarzeń systemu Windows 7. Zawiera listę zdarzeń zarejestrowanych przez system Windows. Zapisano w zastrzeżonym formacie binarnym, który można oglądać tylko w programie Event Viewer.

System Windows generuje dzienniki zdarzeń dla pięciu różnych kategorii, w tym aplikacji, zabezpieczeń, instalacji, systemu i zdarzeń przekazanych. Aby wyświetlić jeden z tych dzienników, najpierw otwórz aplikację Przeglądarka zdarzeń (znajduje się w Panelu sterowania - narzędzia administracyjne). Następnie wybierz kategorię w folderze "Dzienniki systemu Windows" po lewej stronie okna Podgląd zdarzeń. Na koniec wybierz Action & rarr. Zapisz wszystkie zdarzenia jako ... Aby zapisać dane w pliku dziennika.

Poprzednie wersje systemu Windows zapisywały pliki dziennika zdarzeń jako pliki .EVT. W systemie Windows 7 pliki EVT nazywane są "plikami zdarzeń starszych".

Jak otworzyć plik EVTX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EVTX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EVTX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EVTX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EVTX

Inne problemy z plikiem EVTX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EVTX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EVTX:

  • plik EVTX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EVTX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EVTX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik