• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EVT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EVT. Jeżeli chcesz otworzyć plik EVT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EVT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows 2000 And XP Event Log Format Microsoft

Co to jest plik EVT?

Plik utworzony przez program Windows Event Viewer, program rejestrujący zdarzenia systemowe. Zawiera serię komunikatów dziennika zawierających identyfikator i liczbę ciągów wstawiania. Przechowywany w zastrzeżonym formacie binarnym. Służy do przeglądania, analizy i debugowania wydajności systemu.

Aby wyświetlić pliki EVT, komputer musi mieć pliki .DLL z programu generującego zdarzenia dziennika. Jeśli biblioteki DLL nie są zainstalowane, wyświetlany jest następujący komunikat o błędzie: "Nie udało się znaleźć opisu identyfikatora zdarzenia (xxx) w źródle (usłudze)". Choć nie są zalecane, pliki EVT mogą być również przeglądane bez plików DLL, starannie edytując rejestr systemu Windows.

Pliki EVT mogą być zapisywane w plikach .CAB, jeśli są zapisywane za pomocą narzędzia Windows Reporting (Winrep).

System Windows 7 korzysta teraz z plików .EVTX zamiast rozszerzenia EVT. Przeglądarka zdarzeń systemu Windows może otworzyć oba rodzaje plików.

Jak otworzyć plik EVT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EVT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EVT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EVT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EVT

Inne problemy z plikiem EVT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EVT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EVT:

  • plik EVT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EVT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EVT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik