• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ESP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ESP. Jeżeli chcesz otworzyć plik ESP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ESP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Gamebryo Game Engine Plug-in Format Bethesda Softworks

Co to jest plik ESP?

Plik wtyczek używany przez Fallout 3 i Fallout: nowe futurystyczne futurystyczne post-nuklearne gry fabularne. Zawiera plugin, który modyfikuje treść gry. Mogą zawierać obiekty do gier, dialogi, ustawienia rozgrywki, ustawienia AI, właściwości świata i inne treści.

Pliki ESP można używać do modyfikowania istniejących danych gry lub do dodawania nowych danych gry. Mogą być edytowane przy użyciu GECK (Garden of Eden Creation Kit), który jest udostępniany przez Bethesda Softworks, twórców serii Fallout.

Pliki dodatków ESP są komplementarne do plików wzorcowych .ESM i nie będą ładowane bez odpowiedniego pliku ESM. Dodatkowo ustawienia w plikach ESP zastępują te w plikach ESM, ponieważ dane gry ESP są zawsze ładowane po danych ESM. Dlatego można używać plików ESP do zastępowania domyślnych właściwości gry z własnymi właściwościami.

Jak otworzyć plik ESP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ESP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ESP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ESP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ESP

Inne problemy z plikiem ESP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ESP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ESP:

  • plik ESP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ESP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ESP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik