• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ENZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ENZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik ENZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ENZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
EndNote Connection Format Thomson Reuters

Co to jest plik ENZ?

Plik używany przez EndNote, aplikację służącą do zarządzania cytatami i tworzenia bibliografii. Zapisuje informacje o połączeniach dla bazy danych cytowań online. Służy do łączenia i pobierania odnośników do bibliotek EndNote (plików .ENL).

Aby wyświetlić listę plików połączeń w programie EndNote, wybierz polecenie Edytuj & rarr. Pliki połączeń & rarr. Otwórz Menedżera połączeń ... Z menu aplikacji.

Wiele plików ENZ jest dostarczanych wraz z instalacją oprogramowania EndNote. Znajdują się one w katalogu instalacyjnym EndNote Connections.

Jak otworzyć plik ENZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ENZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ENZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ENZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ENZ

Inne problemy z plikiem ENZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ENZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ENZ:

  • plik ENZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ENZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ENZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik