• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ENL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ENL. Jeżeli chcesz otworzyć plik ENL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ENL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Endnote Library Format Thomson Reuters

Co to jest plik ENL?

Plik danych używany przez EndNote, aplikację używaną do zarządzania bibliografiami. Zawiera kolekcję cytatów, z których każdy jest autorem magazynu, rokiem, tytułem, czasopismem i innymi informacjami referencyjnymi. Może zawierać również linki do aktualnych publikacji, takich jak pliki .PDF, do przeglądania w oprogramowaniu. Używany jako format EndNote zapisywania i ładowania.

Biblioteki EndNote są często wykorzystywane przez badaczy i pisarzy podczas procesu tworzenia artykułów w czasopiśmie. Cytaty w plikach ENL mogą być przesyłane do formatu publikacji bibliograficznej w oprogramowaniu.

Pliki ENL są przechowywane w folderze zawierającym rozszerzenie nazwy ".Data". Ten folder jest zapisywany w tym samym katalogu, co plik ENL i zawiera bazę danych dla biblioteki.

Jak otworzyć plik ENL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ENL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ENL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ENL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ENL

Inne problemy z plikiem ENL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ENL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ENL:

  • plik ENL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ENL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ENL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik