• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EIP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EIP. Jeżeli chcesz otworzyć plik EIP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EIP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Enhanced Image Package Format Phase One

Co to jest plik EIP?

Obraz rastrowy stworzony przez Capture One, profesjonalną aplikację do edycji zdjęć często stosowaną w połączeniu z aparatami cyfrowymi Phase One. Nie tylko zapisuje obraz RAW, ale także zawiera ustawienia niestandardowe, profile ICC i profile .LCC.

Pliki EIP są używane do przesyłania zdjęć cyfrowych na inny komputer przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich informacji o przechwytywaniu i edytowaniu.

Aby otworzyć plik EIP w programie Capture One, wybierz polecenie Plik & rarr. Rozpakuj EIP. Aby utworzyć plik EIP, wybierz Plik i rarr. Pakiet jako EIP z menu aplikacji.

Jak otworzyć plik EIP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EIP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EIP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EIP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EIP

Inne problemy z plikiem EIP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EIP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EIP:

  • plik EIP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EIP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EIP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik