• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EFI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EFI. Jeżeli chcesz otworzyć plik EFI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EFI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Extensible Firmware Interface Firmware Format UEFI Forum

Co to jest plik EFI?

Plik systemowy używany przez systemy komputerowe i urządzenia komputerowe firmy Intel, na przykład AppleTV. Zawiera dane na poziomie systemu, które są wykonywane między systemem operacyjnym a oprogramowaniem sprzętowym. Służy do wprowadzania aktualizacji oprogramowania układowego, uruchamiania systemów operacyjnych i uruchamiania programów przed uruchomieniem.

Korzystając z plików EFI, systemy mogą obsługiwać proces pre-boot do kontrolowanego środowiska. Na przykład pliki EFI są czasami dołączane do aktualizacji oprogramowania układowego i są ładowane do partycji EFI System podczas procesu ładowania. Tutaj plik wykonywalny w pliku EFI w sposób bezpieczny uruchamia procedury niezbędne do aktualizacji urządzenia.

Specyfikacja EFI, opracowana przez firmę Intel, została zaktualizowana do specyfikacji UEFI, co oznacza "Unified Extensible Firmware Interface". Standard UEFI jest utrzymywany przez Forum UEFI.

Jak otworzyć plik EFI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EFI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EFI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EFI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EFI

Inne problemy z plikiem EFI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EFI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EFI:

  • plik EFI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EFI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EFI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik