• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EDL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EDL. Jeżeli chcesz otworzyć plik EDL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EDL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Edit Decision List Format N/A

Co to jest plik EDL?

Plik do edycji wideo utworzony przez programy takie jak Adobe Premiere Pro, Avid Media Composer i Apple Final Cut Pro. Prowadzi listę edycji decyzji (EDL), która określa opcje edycji podczas produkcji. Obejmuje lokalizację źródłowych danych wideo i kodów czasowych, kiedy należy używać wideo. Umożliwia oryginalny odtworzenie oryginalnego projektu w osobnym systemie edycji.

Istnieją odmiany formatu EDL, które mogą powodować niezgodności między różnymi programami. Jedną ze wspólnych specyfikacji jest format CMX3600.

Jak otworzyć plik EDL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EDL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EDL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EDL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EDL

Inne problemy z plikiem EDL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EDL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EDL:

  • plik EDL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EDL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EDL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik