• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ECP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ECP. Jeżeli chcesz otworzyć plik ECP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ECP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
EasyC Project Format Intelitek

Co to jest plik ECP?

Plik projektu utworzony przez easyC, środowisko programowania przeciągnij i upuść do programowania robotów Vex. Zapewnia logikę robota i komendy jako serię bloków wizualnych w schemacie blokowym. Może być skompilowany przez easyC, a następnie przesłany do robota Vex, który wykonuje instrukcje.

EasyC stosuje się w ustawieniach edukacyjnych, aby nauczyć studentów podstawy projektowania i programowania. Interfejs graficzny umożliwia interakcję na poziomie wizualnym zamiast na poziomie składniowym. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników easyC także naraża na możliwość programowania w języku C.

Pliki ECP są zapisywane w formacie zwykłego tekstu. Są one używane przez easyC V2 i nie mogą być importowane przez easyC V4.

Jak otworzyć plik ECP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ECP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ECP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ECP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ECP

Inne problemy z plikiem ECP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ECP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ECP:

  • plik ECP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ECP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ECP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik