• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DZP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DZP. Jeżeli chcesz otworzyć plik DZP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DZP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DirectorZone Particle Effect Format CyberLink

Co to jest plik DZP?

Plik DZP jest plikiem efektów cząstek używanym przez program do authoringu DVD PowerDirector. Jest używany do tworzenia treści dynamicznych w menu DVD i nawigacji po menu. Pliki DZP mogą zawierać statyczne obiekty graficzne, obiekty ruchowe lub cząstki, które są animacjami efektów wideo.

Pliki DZP są zapisywane z określonym współczynnikiem kształtu, np. 16: 9 lub 4: 3. Dlatego można je używać tylko z płytą DVD o takim samym współczynniku kształtu.

DirectorZone to społeczność online i strona internetowa prowadzona przez firmę CyberLink. Użytkownicy produktów CyberLink mogą pobierać zawartość DVD z serwisu i używać ich na swoich płytach DVD.

Jak otworzyć plik DZP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DZP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DZP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DZP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DZP

Inne problemy z plikiem DZP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DZP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DZP:

  • plik DZP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DZP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DZP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik