• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DZM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DZM. Jeżeli chcesz otworzyć plik DZM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DZM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Cyberlink DirectorZone Menu Template Format CyberLink

Co to jest plik DZM?

Plik DZM to szablon menu DVD używany przez aplikacje do edycji wideo PowerDirector i PowerProducer. Jest przeznaczony do authoringu płyt DVD. Pliki DZM zawierają dane multimedialne do tworzenia menu DVD, które zawiera ustawienia nawigacji, grafikę tła, wideo, sformatowany tekst i przyciski oraz audio.

Pliki DZM można pobierać za pomocą PowerDirector lub PowerProducer. Można je też pobrać bezpośrednio z witryny DirectorZone, witryny internetowej i społeczności internetowej prowadzonej przez firmę CyberLink. Przejdź do sekcji "Menu DVD" w celu pobrania. Szablony menu DVD można tworzyć przy użyciu Menu Designer, składnika dołączonego do PowerDirector i PowerProducer.

Pliki DZM można używać tylko dla płyt DVD, które mają ten sam współczynnik kształtu co szablon menu. Na przykład plik DZM 16: 9 można używać tylko z płytą DVD 16: 9.

Jak otworzyć plik DZM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DZM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DZM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DZM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DZM

Inne problemy z plikiem DZM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DZM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DZM:

  • plik DZM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DZM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DZM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik