• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik DZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Dzip Format Dzip

Co to jest plik DZ?

Skompresowany plik utworzony przez Dzip, narzędzie wiersza polecenia służące do kompresji i dekompresji plików. Zapisuje archiwum w zastrzeżonym formacie, który czasami może być tworzony i wydobywany szybciej iz wyższym współczynnikiem kompresji niż inne metody kompresji.

Ze względu na niewielki rozmiar pliku, program Dzip jest czasem zapisywany na dyskach obok skompresowanych plików DZ.

Jak otworzyć plik DZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DZ

Inne problemy z plikiem DZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DZ:

  • plik DZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik