• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DWA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DWA. Jeżeli chcesz otworzyć plik DWA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DWA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Digital Waveform Archiver Audio Format DWA coder

Co to jest plik DWA?

Plik audio utworzony przy użyciu kompresji DWA (Digital Waveform Archiver) - formatu opracowanego w celu poprawy jakości dźwięku w porównaniu z kompresją MP3. Zmniejszenie rozmiaru plików audio niższych niż bezstratne. Może być konwertowany pomiędzy formatem DWA i .WAV za pomocą kodera DWA.

Format DWA jest rzadko stosowany i nie został przyjęty przez standardowe programy odtwarzania dźwięku.

Jak otworzyć plik DWA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DWA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DWA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DWA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DWA

Inne problemy z plikiem DWA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DWA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DWA:

  • plik DWA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DWA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DWA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik