• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DVI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DVI. Jeżeli chcesz otworzyć plik DVI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DVI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
TeX Text Document (TeX Device Independent File Format) N/A

Co to jest plik DVI?

Plik wyjściowy z programu opartego na TeX, na przykład LaTeX. Zawiera informacje dotyczące składu, które mają zostać wysłane do drukarki. Wymaga sterownika DVI, ale jest "niezależny od urządzenia", co oznacza, że ​​może być wydrukowany na niemal każdym typie urządzenia wyjściowego. Podobny do pliku PostScript (.PS).

Pliki DVI są zapisywane w formacie binarnym, co oznacza, że ​​nie można ich odczytać za pomocą edytora tekstu.

Jak otworzyć plik DVI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DVI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DVI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DVI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DVI

Inne problemy z plikiem DVI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DVI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DVI:

  • plik DVI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DVI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DVI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik