• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DUS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DUS. Jeżeli chcesz otworzyć plik DUS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DUS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Readiris Font Dictionary Format I.R.I.S.

Co to jest plik DUS?

Słownik czcionek i ich opisów zainstalowany w programie Readiris OCR. Służy do rozpoznawania tekstu drukowanego w różnych czcionkach. Często instalowane z oprogramowaniem skanera. Zazwyczaj nazwany "DPE.DUS".

Jak otworzyć plik DUS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DUS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DUS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DUS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DUS

Inne problemy z plikiem DUS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DUS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DUS:

  • plik DUS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DUS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DUS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik