• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DTX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DTX. Jeżeli chcesz otworzyć plik DTX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DTX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Documented LaTeX Source Format N/A

Co to jest plik DTX?

Plik pakietu LaTeX utworzony w formacie DOCTex. Zawiera źródło i dokumentację w tym samym pliku, co oznacza, że ​​w pliku znajduje się zarówno podręcznik użytkownika (dokumentacja), jak i składnik LaTeX (eG, nowy styl lub klasa). Używany do dystrybucji pakietów LaTeX.

Pliki DTX są prawie zawsze dostarczane wraz z odpowiednim plikiem instalatora .INS, który wyodrębnia zawartość DTX do osobnych plików (pliki eG, .STY lub .TEX). Uruchom plik INS w aplikacji LaTeX w celu wyodrębnienia plików.

Jak otworzyć plik DTX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DTX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DTX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DTX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DTX

Inne problemy z plikiem DTX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DTX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DTX:

  • plik DTX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DTX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DTX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik