• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DT1

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DT1. Jeżeli chcesz otworzyć plik DT1, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DT1

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DTED Digital Terrain Elevation Data Level 1 Format National Geospatial-Intelligence Agency

Co to jest plik DT1?

Cyfrowy plik danych o poziomie terenu (DTED) na poziomie 1 używany przez wojskowe programy GIS do wyświetlania danych wysokości terenu. Zawiera siatkę punktów elewacji, które są równomiernie rozmieszczone. Używany jako standardowy zestaw danych dla programów wojskowych wymagających informacji o wysokości terenu, nachylenia i konturu powierzchni.

Pliki DTED Level 0 .DT0 i Level 2 .DT2 przechwytują także dane wysokościowe terenu. Pliki o poziomie 0 mają najmniejsze granulowanie terenu, a pliki poziomu 2 mają najwyższy poziom szczegółowości terenu. Dane dotyczące poziomu 1 są w rozdzielczości trzech łuków, czyli około 100 metrów.

Jak otworzyć plik DT1?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DT1 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DT1 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DT1 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DT1

Inne problemy z plikiem DT1

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DT1 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DT1:

  • plik DT1 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DT1 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DT1 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik