• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DSS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DSS. Jeżeli chcesz otworzyć plik DSS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DSS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Olympus DSS Voice Format International Voice Association

Co to jest plik DSS?

Plik dźwiękowy zapisany przez cyfrowy rejestrator głosowy lub program rozpoznawania mowy. Archiwizuje dane audio w formacie wysoce skompresowanym. Może być zapisany w trybie wstawiania lub nadpisywania. Zazwyczaj używany w profesjonalnych środowiskach transkryptu, takich jak kancelaria prawna.

Pliki DSS mogą być zapisywane w metadanych, takich jak data i czas dyktowania, długość dźwięku i priorytet.

Format pliku DSS został opracowany w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Głosowego (IVA), który obejmował Olympus America, Philips Electronics i Grundig. Pliki DSS można konwertować na bardziej popularne typy plików audio, takie jak pliki .WAV.

Jak otworzyć plik DSS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DSS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DSS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DSS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DSS

Inne problemy z plikiem DSS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DSS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DSS:

  • plik DSS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DSS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DSS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik