• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DSF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DSF. Jeżeli chcesz otworzyć plik DSF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DSF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DAZ Studio DSF Format Format 3D Format DAZ Productions

Co to jest plik DSF?

Format pliku modelowania 3D wprowadzony w programie do modelowania DAZ Studio 4. Może zawierać charakter, ułożenie, kształtowanie, shader, materiały lub inne dane dla modelu utworzonego w oprogramowaniu. Służy do wymiany informacji o modelu DAZ z innymi programami modelowania 3D obsługującymi format DSF.

Pliki DSF używają formatowania JSON, dzięki czemu pliki są czytelne dla człowieka i można ich wymienić. Pliki DSF mogą zawierać kompresję .ZIP, a zatem nie być w formacie JSON zwykłego tekstu (opcja kompresji jest określona przez użytkownika w oknie dialogowym zapisu DAZ Studio). Skompresowane pliki DSF mają znacznie mniejszy rozmiar pliku, ponieważ tekst JSON kompresuje się z wysokimi stosunkami.

Kompresowane pliki DSF można rozpakować za pomocą dowolnego narzędzia kompatybilnego z Zip.

Jak otworzyć plik DSF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DSF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DSF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DSF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DSF

Inne problemy z plikiem DSF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DSF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DSF:

  • plik DSF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DSF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DSF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik