• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DSC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DSC. Jeżeli chcesz otworzyć plik DSC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DSC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Debian Source Control Format Nikon

Co to jest plik DSC?

Zawiera informacje o zdjęciach zrobionych aparatem cyfrowym Nikon (takim jak aparat CoolPix). Zapisano na karcie pamięci wraz z plikami graficznymi. Zazwyczaj tylko kilka kilobajtów, ponieważ nie zawiera żadnych danych obrazu.

Pliki DSC mogą być ukryte na karcie, ponieważ są odwoływane przez oprogramowanie aparatu cyfrowego Nikon i nie mają być otwierane ręcznie.

Wiele cyfrowych aparatów fotograficznych zapisuje zdjęcia z nazwami plików zaczynających się od "DSC", ale te pliki graficzne zazwyczaj mają rozszerzenie .JPG.

Jak otworzyć plik DSC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DSC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DSC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DSC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DSC

Inne problemy z plikiem DSC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DSC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DSC:

  • plik DSC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DSC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DSC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik