• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DRC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DRC. Jeżeli chcesz otworzyć plik DRC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DRC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OMA Open Mobile Alliance DRM Rights Object Format N/A

Co to jest plik DRC?

Zawiera informacje o ochronie przed kopiowaniem zapisane w obiekcie praw OMA (Open Mobile Alliance), sformatowanym w formacie WBXML (WAP Binary XML). Zawiera klucz używany do szyfrowania zawartości pliku .DCF. Umożliwia otwieranie i odtwarzanie zaszyfrowanych plików zarządzania zaszyfrowanymi prawami cyfrowymi (DRM).

Jak otworzyć plik DRC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DRC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DRC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DRC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DRC

Inne problemy z plikiem DRC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DRC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DRC:

  • plik DRC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DRC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DRC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik