• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DRA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DRA. Jeżeli chcesz otworzyć plik DRA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DRA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OrCAD PCB Drawing Format Cadence Design Systems

Co to jest plik DRA?

Rysunek CAD utworzony przez PCB Editor, aplikację do projektowania obwodów drukowanych (PCB) dołączoną do pakietu oprogramowania OrCAD PCB Designer. Zapisuje schematy dla rysowanej płytki drukowanej, która określa układ elementów obwodu.

Pliki DRA można wyświetlać za pomocą bezpłatnego programu zwanego Allegro Free Physical Viewer.

Jak otworzyć plik DRA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DRA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DRA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DRA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DRA

Inne problemy z plikiem DRA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DRA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DRA:

  • plik DRA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DRA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DRA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik