• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DR. Jeżeli chcesz otworzyć plik DR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OMA Open Mobile Alliance DRM Rights Object Format N/A

Co to jest plik DR?

Zawiera obiekt praw do OMA (Open Mobile Alliance) w formacie XML oraz klucz służący do szyfrowania zawartości pliku .DCF. Umożliwia otwieranie i odtwarzanie zaszyfrowanych plików DRM (Digital Rights Management)

Jak otworzyć plik DR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DR

Inne problemy z plikiem DR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DR:

  • plik DR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik