• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DPV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DPV. Jeżeli chcesz otworzyć plik DPV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DPV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Siemens NX Drafting Standard Format Siemens PLM Software

Co to jest plik DPV?

Plik używany przez firmę Siemens NX, rozwiązanie do zarządzania cyklem życia produktu CAD (PLM). Zawiera ustawienia jednostek pomiarowych, kolorów i właściwości obiektu. Służy do tworzenia projektów projektowych CAD zgodnie ze standardami.

Pliki DPV są zapisywane w formacie XML.

Jak otworzyć plik DPV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DPV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DPV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DPV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DPV

Inne problemy z plikiem DPV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DPV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DPV:

  • plik DPV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DPV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DPV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik