• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DPR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DPR. Jeżeli chcesz otworzyć plik DPR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DPR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Delphi Project Format Embarcadero Technologies

Co to jest plik DPR?

Plik projektu stworzony przez firmę Delphi, oprogramowanie IDE często używane do tworzenia aplikacji dla systemu Windows. Używany jako główny plik kodu źródłowego, który jest punktem wejścia dla aplikacji. Może zawierać odniesienia do innych plików kodu źródłowego w projekcie.

Pliki DPR są zapisywane w Object Pascal, wariancie języka Pascal używanym przez produkty Delphi.

UWAGA: Pliki DPR różnią się od plików .DPROJ, które również są określane jako pliki Delphi Project. Pliki DPROJ zawierają ustawienia dla projektu, takie jak ustawienia kompilatora, podczas gdy pliki DPR nie.

Jak otworzyć plik DPR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DPR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DPR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DPR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DPR

Inne problemy z plikiem DPR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DPR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DPR:

  • plik DPR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DPR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DPR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik