• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DOL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DOL. Jeżeli chcesz otworzyć plik DOL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DOL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nintendo GameCube Executable Format Nintendo

Co to jest plik DOL?

Gra lub aplikacja, która może działać na systemach Nintendo GameCube lub Nintendo Wii. Mogą być również uruchamiane przez oprogramowanie emulacji PC dla Gamecube i Wii. Używany do gier komercyjnych i gier domowych stworzonych przez użytkowników.

DOL jest skrótem dla "Dolphin" - nazwą kodową używane przez programistów Gamecube.

Jak otworzyć plik DOL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DOL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DOL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DOL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DOL

Inne problemy z plikiem DOL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DOL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DOL:

  • plik DOL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DOL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DOL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik