• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DIZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DIZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik DIZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DIZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Description In ZIP Format N/A

Co to jest plik DIZ?

Zwykły plik tekstowy opisujący program lub pliki w archiwum .ZIP. Zazwyczaj nazwana "FILE_ID.DIZ", gdzie FILE_ID oznacza "identyfikację pliku", a DIZ oznacza "Description in Zip File".

Pliki DIZ były pierwotnie używane do dystrybucji plików przez BBS (systemy tablic ogłoszeń). Informacje zawarte w plikach FILE_ID.DIZ udostępniały administratorom systemu przydatne opisy każdego pliku, który został przesłany do systemu.

Jak otworzyć plik DIZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DIZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DIZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DIZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DIZ

Inne problemy z plikiem DIZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DIZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DIZ:

  • plik DIZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DIZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DIZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik