• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DITA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DITA. Jeżeli chcesz otworzyć plik DITA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DITA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DITA Output Format OASIS

Co to jest plik DITA?

Plik XML utworzony w formacie Darwin Information Typing Architecture (DITA), który jest używany do tworzenia i publikowania dokumentów technicznych. Zawiera tematy informacji w postaci Zadań (how-to data), pojęć (definicji) i referencji (fakty i cytaty).

Jak otworzyć plik DITA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DITA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DITA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DITA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DITA

Inne problemy z plikiem DITA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DITA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DITA:

  • plik DITA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DITA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DITA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik