• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DIM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DIM. Jeżeli chcesz otworzyć plik DIM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DIM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Direct Internet Message Encapsulation DIME Format N/A

Co to jest plik DIM?

Format wiadomości binarnych służący do przesyłania danych przez Internet. Mogą zamykać jeden lub więcej ładunków różnego typu i rozmiarów w pojedynczą wiadomość. Zawiera długość obciążenia, typ obciążenia i identyfikator ładunku.

Serwery sieci Web i serwery poczty, które rozpoznaje komunikaty DIME, będą tłumaczać skumulowany plik do oryginalnego załącznika, aby móc je otworzyć przez użytkownika końcowego.

Jak otworzyć plik DIM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DIM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DIM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DIM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DIM

Inne problemy z plikiem DIM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DIM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DIM:

  • plik DIM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DIM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DIM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik