• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DIAGCAB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DIAGCAB. Jeżeli chcesz otworzyć plik DIAGCAB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DIAGCAB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Troubleshooting CAB Format Microsoft

Co to jest plik DIAGCAB?

Plik DIAGCAB to plik używany przez Narzędzie diagnostyki pomocy technicznej firmy Microsoft (zwany także kreatorem WTP), programem Windows Troubleshooting Platform (WTP), służącym do zlokalizowania i rozwiązywania problemów z sprzętem i oprogramowaniem w systemie Windows. Zawiera plik .CAB i jest używany do diagnozowania i naprawiania problemów z komputerem.

WTP zawiera kreator, który prowadzi użytkownika przez szereg kroków, które pomagają zlokalizować i naprawiać problemy na komputerze. Po zakończeniu diagnozy masz możliwość wysyłania informacji diagnostycznych przez Internet do zaufanego źródła, aby mogły one pomóc w diagnozowaniu i naprawie komputera.

WTP jest używany przez oryginalnych producentów sprzętu (OEM) i niezależnych dostawców oprogramowania (ISV) do rozwiązywania problemów napotykanych przez klientów. Są one również używane przez administratorów systemu. Pliki DIAGCAB są czasami zamieszczane na stronach internetowych i pobierane przez użytkowników. Jeśli są rozpowszechniane w ten sposób, twórcy plików zazwyczaj cyfrowo podpisują je w celu sprawdzenia, czy pochodzą z zaufanego źródła.

Pliki DIAGCAB można tworzyć za pomocą narzędzi Makecab.Exe i Cabarc.Exe. Mogą być podpisane cyfrowo za pomocą Signtool.Exe. Są one uruchamiane za pomocą narzędzia diagnostycznego Microsoft Support Diagnostic Tool (msdt.Exe). Aby uruchomić plik DIAGCAB z MSDT, wyszukaj "msdt" z menu Start i wybierz z listy z listy. Następnie wprowadź klucz dostępu (często dostarczany przez specjalistę ds. Pomocy technicznej firmy Microsoft), a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby uruchomić plik DIAGCAB.

Pliki DIAGCAB zostały po raz pierwszy użyte w systemie Windows Vista, więc jeśli używasz starszej wersji systemu Windows, na przykład Windows XP, system Windows nie rozpozna pliku.

Jak otworzyć plik DIAGCAB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DIAGCAB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DIAGCAB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DIAGCAB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DIAGCAB

Inne problemy z plikiem DIAGCAB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DIAGCAB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DIAGCAB:

  • plik DIAGCAB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DIAGCAB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DIAGCAB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik