• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DIA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DIA. Jeżeli chcesz otworzyć plik DIA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DIA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DIA Drawing Format Dia

Co to jest plik DIA?

Plik rysunkowy stworzony przez Dia, aplikację służącą do rysowania schematów strukturalnych. Zawiera dane XML skompresowane przy użyciu kompresji Gzip. Zawiera tekst i rysowane obiekty, takie jak bloki, linie i krzywe. Może być eksportowany do kilku różnych formatów plików, w tym .EPS, .SVG, .FIG i .PNG.

Jak otworzyć plik DIA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DIA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DIA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DIA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DIA

Inne problemy z plikiem DIA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DIA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DIA:

  • plik DIA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DIA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DIA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik