• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DGSL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DGSL. Jeżeli chcesz otworzyć plik DGSL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DGSL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visual Studio Visual Shader Graph Format Microsoft

Co to jest plik DGSL?

Plik utworzony przez składnik Shader Designer w środowisku Visual Studio IDE. Zawiera kierowany wykres definiujący powierzchnie 3D i operacje, które mają być wykonywane na powierzchniach (eG, cieniowanie, oświetlenie itp.). Często używane przez programistów, którzy chcą rozwijać shadery wizualnie bez ręcznego pisania kodu źródłowego.

DGSL oznacza Directed Graph Shader Language.

Jak otworzyć plik DGSL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DGSL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DGSL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DGSL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DGSL

Inne problemy z plikiem DGSL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DGSL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DGSL:

  • plik DGSL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DGSL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DGSL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik