• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DFONT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DFONT. Jeżeli chcesz otworzyć plik DFONT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DFONT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Mac OS X Data Fork Suitcase Format N/A

Co to jest plik DFONT?

Standardowy format czcionki używany przez system Mac OS X. Zawartość czcionki jest przechowywana w widelecku danych części pliku zamiast widelca zasobów (używanego przez czcionki w systemie Mac OS Classic).

Czcionki systemu operacyjnego (które mogą być dostępne dla wszystkich użytkowników) muszą być przechowywane w folderze / Library / Fonts /. Aktywne czcionki użytkownika (które mogą być dostępne tylko przez obecnego użytkownika) muszą być zapisane w folderze / Users / ~ username / Library / Fonts /.

Pliki DFONT mogą być otwierane przez Książkę Czcionek lub inne programy Mac OS X, które korzystają z czcionek systemowych.

Jak otworzyć plik DFONT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DFONT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DFONT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DFONT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DFONT

Inne problemy z plikiem DFONT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DFONT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DFONT:

  • plik DFONT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DFONT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DFONT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik