• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DESKTOP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DESKTOP. Jeżeli chcesz otworzyć plik DESKTOP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DESKTOP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DesktopX Windows Desktop Theme Format N/A

Co to jest plik DESKTOP?

Plik danych zawierający informacje o pozycji w menu programu. Określa szczegóły, takie jak nazwa, plik ikonki, polecenie uruchomienia itp. Używany w systemach operacyjnych Unix, takich jak CentOS, Ubuntu i Red Hat Enterprise Linux.

Przykładowy program korzystający z plików DESKTOP to edytor obrazów wieloplatformowych GIMP.

Jak otworzyć plik DESKTOP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DESKTOP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DESKTOP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DESKTOP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DESKTOP

Inne problemy z plikiem DESKTOP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DESKTOP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DESKTOP:

  • plik DESKTOP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DESKTOP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DESKTOP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik