• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DDL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DDL. Jeżeli chcesz otworzyć plik DDL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DDL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
SQL Data Definition Language Format N/A

Co to jest plik DDL?

Plik bazy danych utworzony w języku definicji danych (DDL), języku używanym do opisywania schematów bazy danych. Zapisano w formacie zwykłego tekstu i zawiera takie polecenia, jak CREATE, USE, ALTER i DROP. Często używane do konfigurowania źródeł danych używanych przez aplikacje sterowane danymi.

DDL jest uważany za podzbiór Structured Query Language (SQL).

Jak otworzyć plik DDL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DDL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DDL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DDL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DDL

Inne problemy z plikiem DDL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DDL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DDL:

  • plik DDL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DDL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DDL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik