• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DCU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DCU. Jeżeli chcesz otworzyć plik DCU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DCU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Delphi Compiled Unit Format Embarcadero Technologies

Co to jest plik DCU?

Plik skompilowany (.PAS). Zazwyczaj ma tę samą nazwę co plik kodu źródłowego, iE "source.Dcu" to skompilowana wersja "source.Pas".

Jak otworzyć plik DCU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DCU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DCU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DCU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DCU

Inne problemy z plikiem DCU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DCU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DCU:

  • plik DCU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DCU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DCU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik